"Vaše tělo se umí vyléčit samo, pokud má k tomu podmínky."

 

ODSTRANĚNÍ BUNĚČNÉ NEROVNOVÁHY MINERÁLNÍCH LÁTEK A VITAMINŮ

Projekt BIORESTART se zaměřuje na příčiny chronických civilizačních onemocnění a dysfunkčního metabolismu. Má za cíl pomoci vám odstranit nerovnováhu minerálních látek a vitamínů nejen v krvi, ale především ve tkáních. Pohybujeme se tedy na buněčné úrovni a v konečném důsledku na úrovni mitochondrií, tedy přímo v místě vzniku naší životní energie. Tento přístup je velmi účinný a je to cesta k udržení dlouhodobého zdraví. 

OBNOVENÍ PRODUKCE ENERGIE V TĚLE 
Pokud nepřijímáme dostatek živin a nebo je příjem živin nevyvážený, vede to nevyhnutelně ke snížení produkce energie v těle, k postupnému zhoršování všech funkcí organismu, ke zpomalování metabolismu a často také ke skrytým zánětlivým změnám ve tkáních. Rozvoj této situace v těle není otázkou týdnů, ale spíše let, po které se stravujeme a žijeme nevhodným způsobem. Vzniklé zdravotní problémy se běžně odkazují na stárnutí a je nám tvrzeno, že je to normální. Normální to ale není a hlavně to normální být nemusí. Klíčové je mít správné informace a podle nich ke svému zdraví a stravování přistupovat.

Metabolismus = přeměna živin na energii = základ pro dobré zdraví

ZNOVUNAVRÁCENÍ TĚLA K JEHO PŘIROZENÉMU FUNGOVÁNÍ
1. ZAJIŠTĚNÍ ZDRAVÉ FYZIOLOGIE LIDSKÉHO TĚLA = dobré (funkční) trávení, pravidelná a metabolicky v(ý)hodná strava, optimální pohyb (ani moc, ani málo), kvalitní spánek, respektování cirkadiánních rytmů, správné osvětlení a další faktory.
2. ZAJIŠTĚNÍ FYZIOLOGICKÉHO METABOLISMU NA BUNĚČNÉ ÚROVNI = oprava metabolismu na buněčné úrovni pomocí odstranění buněčné nerovnováhy minerálních látek a vitamínů. To v praxi znamená jíst správná jídla a někdy také smysluplné doplňky stravy/byliny.

Pokud jsou tyto dvě úrovně zajištěny, dochází k postupné optimalizaci všech funkcí organismu. Je to v jednoduché a efektivní, protože je to pro tělo přirozený stav bytí. A pokud v těle vše funguje – přichází zdraví!

TERAPEUTICKÁ A TRVALE UDRŽITELNÁ STRAVA
Běžná strava dnešní doby není schopna pokrýt všechny potřeby organismu. Potraviny se pěstují na již vyčerpaných půdách a jakkoliv se zemědělci snaží (či nesnaží) o doplnění hlavních živin zpět do půdy, spektrum minerálních látek v půdě se diametrálně liší od složení původního. Na těchto půdách se pasou hospodářská zvířata a situace se tedy promítá i do živočišné výroby. Vše navíc komplikuje to, že dnešní potraviny jsou obohacené o aditiva, syntetické formy vitamínů a látky, které škodí zdraví. V reakci na tuto situaci často v dobré víře užíváme (a bohužel jsou nám často i předepisovány a doporušovány) nevhodné doplňky stravy a potraviny, které narušují přirozené metabolické procesy. To vše dále prohlubuje nepoměr přijímaných živin.

Biorestart je vhodný pro každého, kdo se chce přiblížit tomu, co náš organismus esenciálně potřebuje. Jde o postupy, které naše tělo navrací do rovnováhy pomocí zařazení vhodných a terapeutických potravin, bylin a specifických doplňků stravy. Dále je nutné omezení/vyloučení toho, co vhodné není. To se týká nejen stravy, ale i dalších oblastí (správně nastavený pohybový režim, podmínky spánku, eliminace toxinů z prostředí).

Jak moc je člověk v nerovnováze lze určit podle symptomů/diagnóz chronických civilizačních "nevíme, co s tím" onemocnění. Mezi ty patří například: nespavost, stavy únavy až vyčerpání u jinak "zdravých" lidí, potravinové alergie, vysoký krevní tlak, stavy nechutenství bez zjevných příčin, trávicí obtíže, anémie, poruchy funkce štítné žlázy, autoimunitní onemocnění, obezita a zpomalený metabolismus, chronický únavový syndrom, fibromyalgie, chronické infekce, úzkosti, deprese a mnohé další. Lékaři bohužel často zaměňují symptomy vzniklé na podkladu nerovnováhy živin za klinický obraz mnohých onemocnění, případně problémy přičtou psychice. Pokud jste zvídaví a nevzdáváte to se sebou, zkuste na tyto verdikty zapomenout a pojďte pomoct vašemu tělu vytvořit podmínky pro život. Je totiž moudřejší než všichni odborníci dohromady a ještě vás překvapí 🙂

JAK ZAČÍT
Objednejte se na konzultaci on-line, kde vám povím vše podstatné. Na základě první konzultace (anamnézy) zjistíme, která část protokolu je pro vás aktuálně nejvhodnější a na které další léčebné postupy se můžeme zaměřit. 

Těším se na Vás!
Veronika ♡